Prelegenci 15 Konferencji Miasta w Internecie
dr Łukasz Arendt
Adiunkt w Katedrze Polityki Ekonomicznej Uniwersytetu Łódzkiego
Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Adiunkt w Katedrze Polityki Ekonomicznej Uniwersytetu Łódzkiego oraz w Zakładzie Zatrudnienia i Rynku Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Członek Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.
Igor Bednarski
Kierownik projektu ePUAP2, Centrum Projektów Informatycznych MSWiA
Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej (magister inżynier informatyk o specjalności sieci komputerowe i systemy teleinformatyczne), Cisco Networking Academy (2004), a także Podyplomowego Studi um Informatycznych Systemów Zarządzania – Strategia, Projektowanie, Integracja SGH (2007).
Edwin Bendyk
Publicysta „Polityki”
Rocznik 1965. Dziennikarz, publicysta i pisarz, dyrektor Ośrodka Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas, wykładowca w Centrum Nauk Społecznych PAN.
Andrzej Bentkowski
Dyrektor ds. Organizacji, Milmex Systemy Komputerowe Sp. z o.o. | NetMaks Telecom
Ponad 25 lat na stanowiskach kierowniczych w sektorze publicznym i przedsiębiorstwach. Ekspert w zakresie znormalizowanych systemów zarządzania. Wykładowca na studiach MBA m.in. w Politechnice Warszawskiej, Akademii Koźmińskiego, Uniwersytecie Łódzkim. Autor programów szkoleniowych dla kadry menadżerskiej z zakresu zarządzania i zarządzania projektami. 15 lat doświadczenia w branży telekomunikacyjnej: twórca rozwiązań organizacyjnych i procesowych PTK Centertel (Orange), autor modelu procesów w Telekomunikacji Polskiej i szef certyfikowanych systemów jakości w Grupie TP SA.
Anna Zofia Biała
Specjalista ds. GIS, Esri Polska Sp. z o.o.
Absolwentka Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, specjalności Kartografia i Systemy Informacji Geograficznej. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Dariusz Bogdan
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki
Urodził się 15 stycznia 1969 r. w Ełku. Ukończył Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Następnie studia podyplomowe w zakresie Telekomunikacji, Informatyki i Zarządzania na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
dr inż. Dariusz Bogucki
Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego
Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, doktorat uzyskał w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN. Ukończył także studia podyplomowe zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej oraz Studium Integracji Europejskiej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
Marek Bogucki
IBM Global Business Services
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz programu CEMS Master in International Management. Konsultant w dziale Doradztwa Biznesowego IBM. Specjalizuje się w analizie opłacalności projektów inwestycyjnych oraz zarządzaniu zmianą przy złożonych transformacjach biznesowych.
Maksymilian Bylicki
Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Zarządzający, Milmex Systemy Komputerowe Sp. z o.o.
Ukończył studia zarządzania na SGH w Warszawie oraz studia MBA Universite du Quebec, Montreal (Kanada) i Master of Business Administration, University of Michigan USA. Brał udział w tworzeniu Polskiej Telefonii Komórkowej CENTERTEL (Orange) jako odpowiedzialny za kwestie strategiczne oraz Dyrektor Okręgu Warszawskiego PTK (1992-1998).
Hanna Kontkiewicz-Chachulska
Doradca, Telekomunikacja Polska S.A.
Absolwentka Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Paris IX Dauphine. Koordynuje realizację Programu Rozwoju Sieci Szerokopasmowej w Telekomunikacji Polskiej S.A. Wcześniej pracowała we Francusko-Polskiej Szkole Nowych Technik Informacyjnych i Komunikacyjnych w Poznaniu, Hay Management Group w Brukseli oraz w Tel-Energo S.A., NOM i Exatel S.A. w Warszawie.
Michał Danielewicz
Centrum Cyfrowe Projekt: Polska
Socjolog i etnograf. Zajmuje się badaniami jakościowymi o charakterze akademickim, społecznym i komercyjnym. Szczególnie interesuje się społecznymi aspektami funkcjonowania cyfrowych technologii. M.in. współautor projektu etnograficznego „Młodzi i media. Uczestnictwo Polaków w kulturze”.
Anna Siemek-Filuś
Dyrektor ds. Innowacji i Rozwoju, Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”
Absolwentka Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, specjalności informatyka i ekonometria. Absolwentka Międzynarodowych Studiów Podyplomowych „Zarządzanie Projektami” Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Université du Québec z Kanady akredytowanych przez Project Management Institute.
Magdalena Gaj
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, przewodnicząca Międzyresortowego Zespołu do spraw Realizacji Programu „Polska cyfrowa”
Urodzona w 1974 r. w Chełmie. Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – magister prawa. W latach 1998 – 2002 odbywała aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie – radca prawny.
Andrzej J. Galik
Koordynator priorytetu ICT w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE
Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem na odpowiedzialnych, kierowniczych stanowiskach w dużych międzynarodowych korporacjach w zakresie usług informatycznych, z doświadczeniem pracy w środowisku wielokulturowym (Polska, USA, Francja, Wielka Brytania, Chiny, Indie). Odpowiedzialny za infrastrukturę teleinformatyczną oraz aplikacje i systemy budowane na potrzeby międzynarodowej grupy użytkowników.
Krzysztof Głomb
Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”
Założyciel (1998) i prezes Zarządu Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, obecnie na kadencję od 2010 – 2016 roku. Od 1997 roku dyrektor programowy Konferencji „Miasta w Internecie”.
Jan Gorski
Prezes PLUM – Web Solutions
Właściciel firmy PLUM – Web Solutions, którą stworzył w 2005 r. Jest specjalistą od architektury serwisów internetowych oraz technologii Web 2.0. Zajmuje się doradztwem oraz szkoleniami z zakresu zaawansowanego użytkowania Internetu. Prowadził w latach 2003-2006 autorskie wykłady z „Prowadzenia Projektów Internetowych” w WIT (Warsaw School of Information Technology).
dr Andrzej Hałasiewicz
Ekspert w Kancelarii Prezydenta RP
Studia ekonomiczne i doktorat z socjologii. Łączy teorię z praktyką. Związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Realizator wielu projektów badawczych, między innymi, finansowanych przez Unię Europejską i Fundusz “Know How”. Koordynował przygotowanie Polski do programu SAPARD. W latach 1999-2005 kierował Programem aktywizacji obszarów wiejskich, wdrażanym przez rząd RP i Bank Światowy.
dr Krzysztof Heller
InfoStrategia
Ma 50 lat. Ukończył studia magisterskie, a następnie otrzymał stopień doktora na Uniwersytecie Jagiellońskim. Informatyką zajmuje się od 1984 roku, kiedy rozpoczął pracę w Instytucie Informatyki UJ. Następnie pracował jako administrator systemów, kierownik zespołu programistycznego i konsultant. Był zaangażowany w tworzenie polskiej części Internetu.
prof. Danuta Hübner
Posłanka do Parlamentu Europejskiego, przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego
Pierwsza polska Komisarz Unii Europejskiej, jest jednym z czołowych ekonomistów i strategów w kraju – odgrywała kluczową rolę w negocjacjach o rozszerzenie Unii o kraje Europy Środkowej.
Igor Janke
Publicysta „Rzeczpospolitej”, współwłaściciel i szef Niezależnego Forum Publicystów Salon24
Były redaktor naczelny Polskiej Agencji Prasowej, były szef działu politycznego „Rzeczpospolitej”. Autor audycji radiowych i telewizyjnych („Powiększenie”, „Kuchnia Polityczna”, „Minęła dwudziesta” TVP i „Wydarzenia Dnia w TV Puls). Autor książki „POPiSowa kronika upadku”.
Michał Jaworski
Dyrektor ds. Strategii Technologicznej, Microsoft Polska
Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechaniki Precyzyjnej. Od 1994 roku jest związany z firmą Microsoft. Przez pierwsze dziewięć lat kierował zespołem sprzedaży do największych klientów w Polsce. W następnych latach był odpowiedzialny za m.in. politykę korporacyjną firmy oraz programy badania satysfakcji klientów.
Krzysztof Kilian
Wiceprezes, Dyrektor ds. Marketingu i Zarządzania Relacjami z Klientem, Polkomtel SA
Absolwent Politechniki Gdańskiej, mgr inż. mechanik. W latach 1992 – 1993 pełnił funkcję Ministra Łączności, był m.in. Doradcą ds. Polski w Morgan Stanley Dean Witter. Prowadził własną działalność doradczą w obszarze teleinformatyki. Członek Rad Nadzorczych m.in. PKO BP S.A., Luxmed S.A., TFI PZU S.A.
dr Marcin Kraska
Zastępca Kierownika w Centrum Elektronicznej Gospodarki w Instytucie Logistyki i Magazynowania
Doktor nauk ekonomicznych (Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, obecnie Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu). Sekretarz Rady Naukowej w Instytucie Logistyki i Magazynowania.
Artur Krawczyk
Dyrektor ds. Projektów Społeczeństwa Informacyjnego, Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Menedżer projektów międzynarodowych, związanych z technologiami społeczeństwa informacyjnego. Ekspert w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, programowania regionalnego i lokalnego e-Rozwoju.
Jacek Królikowski
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, specjalista – szkolenia i wsparcie systemu bibliotecznego
Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Specjalista w zakresie metodologii szkoleń i zarządzania projektami. Karierę zawodową rozpoczynał jako nauczyciel w szkole podstawowej.
Anna Krzyżanowska
Kierownik Działu „Ewaluacja i monitoring” w Dyrektoriacie Generalnym „Społeczeństwo Informacyjne i Media” Komisji Europejskiej
Absolwentka Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ukończeniu studiów, rocznym stażu w USA i kilku latach pracy konsultingowej uzyskała dyplom MBA w Europejskim Instytucie Administracji INSEAD w Fontainebleau.
Anna Kuczyńska
Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego
Ukończyła socjologię w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polską Szkołę Reportażu (Instytut Reportażu). Absolwentka I edycji Szkoły Młodych Liderów Socjologii. Uczestniczyła w 2nd International Summer Academy on Political Consulting and Strategic Campaign Communication na Uniwersytecie w Mannheim, projekcie Waves of Democracy w Brandbjerg i Kopenhadze oraz Brukseli, a także Central European Conference, Rajk László College for Advanced Studies.
dr Jerzy Kwieciński
Prezes Zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości
Posiada dogłębną wiedzę teoretyczną i praktyczne wieloletnie doświadczenie w dziedzinie polityki rozwoju, polityki regionalnej, innowacyjności, społeczeństwa informacyjnego, PPP, funkcjonowania Unii Europejskiej i funduszy unijnych, zarówno z poziomu instytucji unijnych, polskiej administracji publicznej, jak i sektora prywatnego i pozarządowego.
Witold Latusek
Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
40 lat. Ekspert ds. zarządzania finansami podmiotów gospodarczych i instytucji sektora finansów publicznych. Doradca w zakresie usług menadżerskich i konsultingowych. Od lat związany ze środowiskiem samorządowym.
Mariusz Madejczyk
Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. informatyzacji
Urodzony w 1972 roku w Białymstoku. Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki w Białymstoku. W latach 1994-1998 pracował w białostockiej firmie Merinosoft jako kierownik działu szkoleń. Od roku 1998 zastępca Dyrektora, a w latach 2005-2010 Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Informatyki Terenowego Banku Danych w Białymstoku.
prof. dr hab. inż. Marian Noga
Profesor zwyczajny AGH, Katedra Automatyki Napędu i Urządzeń Przemysłowych AGH w Krakowie, Prezes Zarządu PTI
Absolwent WEGiH (1961) AGH w Krakowie, automatyka. 1961 – 2002 AGH, Katedra Maszyn i Pomiarów Elektrycznych, 1969 doktorat, 1975 habilitacja, 1983 uzyskanie tytułu prof., 1997 prof. zw., od 1974 rzeczoznawca SEP, od 1979 weryfikator i rzeczoznawca SITPH.
Paweł A. Nowak
p.o. Naczelnika Wydziału ds. Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi
Lat 42. Absolwent WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego, mgr politologii, specjalizacja polityka społeczna. Dziennikarz, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Dr Zbigniew Olejniczak
Dyrektor Centrum Projektów Informatycznych MSWiA
W latach 2007 – 2010 zatrudniony w Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Warszawie m.in. jako Koordynator Pionu Realizacji Projektów. W latach 2005 – 2007 członek i Przewodniczący Rady Informatyzacji. W latach 1995 – 1998 uczestniczył w pracach prowadzonych w projekcie ALSO, w szczególności w zakresie przygotowania wdrożeń SI PULS, a także w przygotowaniu i wdrożeniu jednolitej struktury organizacyjnej w urzędach pracy, w związku z SI PULS.
Małgorzata Olszewska
Dyrektor Departamentu Telekomunikacji w Ministerstwie Infrastruktury
Urodziła się 15 kwietnia 1975 r. w Giżycku. Ukończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, następnie Podyplomowe Studium Zagadnień Legislacyjnych na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1999-2004 pracowała w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Departamencie Kadr, a następnie w Departamencie Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli.
Radosław Oryszczyszyn
Asystent w Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
Z wykształcenia jest socjologiem, aktualnie pracuje ze studentami i pisze doktorat na Uniwersytecie w Białymstoku (otwarty przewód doktorski „Problem przewidywalności zjawisk społecznych – stanowiska Neuratha, Poppera i Hayeka”).
dr Józef Orzeł
Wiceprezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”
Magister ekonometrii, doktor filozofii. Długoletni prezes Municipium S.A. – wydawnictwa dla administracji publicznej. Przewodniczący Koalicji na rzecz Społeczeństwa Informacyjnego (KRESI). Jeden z założycieli oraz wiceprezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.
Aleksandra Pezda
Dziennikarka Gazety Wyborczej
W Gazecie od dziesięciu lat. Współautorka wielkiej wyprawy reporterów GW do szkół, w poszukiwaniu zwiastunów ery cyfrowej, Wyprawa pod hasłem „Koniec epoki kredy” była początkiem akcji społecznej Szkoły z klasą 2.0. Współorganizowała i prowadziła międzynarodową konferencję GW „Laptop dla pierwszaka”.
Jacek Sikorski
Dyrektor Regionu Południowego Polkomtel SA
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył zarządzanie oraz studia podyplomowe na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Informatyki w Katedrze Telekomunikacji.
Artur Skubera
Dyrektor ds. Produktu, Milmex Systemy Komputerowe Sp. z o.o.
W latach 1996-2004 w POLKOMTEL SA Dział Sprzedaży oraz Dział Komunikacji Marketingowej i Wsparcia Sprzedaży. 2004-2006 VTS Clima Sp. z o.o.; 2006-2008 Teoma S.A. Od 2009 odpowiada za zorganizowanie i wdrożenie procesu tworzenia nowych produktów handlowych w MILMEX Systemy Komputerowe Sp. z o.o.
dr Waldemar Sługocki
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego
Urodził się 9 września 1971 roku w Sulechowie. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Tam też w 2002 roku obronił pracę doktorską z zakresu nauk o polityce specjalność ekonomia polityczna.
Michał Sołtan
Prezes Image Recording Solutions
Od 20 lat zajmuje się zagadnieniami projekcji obrazu. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie znajomości produktów i rynków. Uczestniczył w większości projektów związanych z wprowadzaniem ICT do polskiej edukacji. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Ryszard Stefanowski
Dyrektor Zarządu Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej
Absolwent Politechniki Poznańskiej kierunku telekomunikacja. Od 22 lat związany z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Zajmuje się budową i wdrażaniem dużych projektów edukacyjnych dla dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem rynku oświatowego i tematyki związanej z technologią informacyjną.
Anna Streżyńska
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (1994 r.), prawnik specjalizujący się w zagadnieniach krajowego i europejskiego prawa telekomunikacyjnego i mediów, a także krajowego i europejskiego prawa konkurencji i ochrony praw konsumentów.
Prof. Maciej M. Sysło
Wydział Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Wrocławski
Studia, stopnie i tytuły naukowe: Uniwersytet Wrocławski, matematyka – 1968; dr – 1973; dr hab. – 1980; prof. – 1991.
Staże i stypendia zagraniczne: University of Tokyo 1974-1976, Alexander von Humboldt Stifftung, Bonn 1982-1984, 1989; Fulbright Foundation Senior Research Grant, University of Oregon (USA) 1996-1997.
Dr hab. inż. Bolesław Szafrański
Profesor nadzwyczajny w Wydziale Cybernetyki WAT
Kierownik Naukowy Ogólnopolskiego Międzyuczelnianego Seminarium „Problemy Badawcze i Projektowe Informatyzacji Państwa” oraz Przewodniczący Rady Programowej Forum Teleinformatyki.
Krystyna Szumilas
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej
Odpowiedzialna za jakość w edukacji, w tym za podstawę programową, podręczniki, sposób organizacji pracy szkół, nadzór pedagogiczny i doskonalenie nauczycieli. Urodziła się w 1956 r. w Knurowie (woj. śląskie). W 1983 r. ukończyła matematykę na wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa samorządu terytorialnego, zarządzania oświatą, zarządzania zasobami ludzkimi oraz informatyki.
dr Alek Tarkowski
Członek Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów
Rocznik 1977. Doktor socjologii, dyrektor Centrum Cyfrowego Projekt: Polska. Koordynator projektu Creative Commons Polska i członek Zespołu Doradców Strategicznych przy Prezesie Rady Ministrów, odpowiedzialny za kwestie dotyczące społeczeństwa cyfrowego. Współautor raportu „Polska 2030”, członek zespołu międzyresortowego „Polska Cyfrowa”.
prof. dr hab. Łukasz A. Turski
Profesor zwyczajny w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN i na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Rocznik 1943r. Profesor fizyki. Laureat nagrody im Hugo Steinhausa i Złotego Medalu Europejskiego Towarzystwa Fizycznego. Autor przeszło stu dwudziestu prac naukowych z fizyki materii skondensowanej, fizyki statystycznej i fizyki matematycznej.
Jakub Wawrzyńczak
Account Manager, Bluerank
Magister inżynier Telecommunications & Computer Science w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, gdzie obecnie kończy kierunek Business & Technology. Jest również absolwentem Coventry University z tytułem Bachelor of Engineering.
dr Wojciech Rafał Wiewiórowski
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Urodził się w 1971 r. w Łęczycy w woj. łódzkim. W 1995 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a w 2000 r. uzyskał stopień doktora. Od 4 sierpnia 2010 r. pełni funkcję Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Jacek Wilczewski
Kancelaria Grynhoff Woźny i Wspólnicy sp.k.
Radca prawny, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, wspólnik w Kancelarii Grynhoff Woźny i Wspólnicy sp.k., doradca Ministra Infrastruktury w zakresie prawa telekomunikacyjnego, doradca Ministra Rozwoju Regionalnego w projekcie SSPW i notyfikacji grupowych pomocy publicznej, doradca Prezesa UKE w zakresie projektów szerokopasmowych (wspólnie z prof. M. Szydło).
dr inż. Wojciech Winogrodzki
Prezes Podlaskiego Związku Pracodawców
Przewodniczący Rady Północno-Wschodniego Klastra Edukacji Cyfrowej. Współwłaściciel i prezes Zarządu T-Matic Grupa Computer Plus Sp. z o.o. (od 1998 roku). Poprzednio był dyrektorem generalnym i vice prezesem Zarządu Spółki.
Jan Jakub Wygnański
Wiceprezes Zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA
Socjolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta Uniwersytetu Yale. Jeden z animatorów ruchu organizacji pozarządowych w Polsce od początku lat 90-tych. Uczestnik rozmów Okrągłego Stołu.
Agnieszka Zaborowska
Kancelaria Radców Prawnych Jagiełło, Zaborowska, Laprus-Bałuka sp.p
Radca prawny, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, doradca Ministra Infrastruktury w zakresie prawa telekomunikacyjnego, członek rady eksperckiej Prawo i Regulacje Świata Telekomunikacji i Mediów oraz rady Programowej Forum Prawa Telekomunikacyjnego (www.rp.pl).
Michał Ziętara
Dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Urodzony w 1977 r. w Krakowie. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, w 2001 r. uzyskał tytuł magistra gospodarki przestrzennej. Posiada doświadczenie w zakresie programowania, zarządzania i wdrażania programów finansowanych z funduszy strukturalnych w Polsce i programów pomocowych.